این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

تجربه آقای شهیدی از فیلتر مرشام

این مورد را ارزیابی کنید
(15 رای‌ها)

تجربه آقای شهیدی مشتری محترم از اعضای انجمن پیپ از فیلتر مرشام:
به نام آفریدگار عشق
با درود به همراهان هنر دوست "انجمن پیپ ایران"
قسمت اول :
با درود : آدینه بخیر دوستان عزیز، امروز میخواهیم در مورد فیلتر سرامیکی جدید به نام schutzmark به نقد بنشینیم ، اولین اسموک من با این فیلتر رضایت بخش بود و اسموکی تند و آتشین را برای اولین تست برگزیدم ولی قبل از شروع ، پیپ و توتون را باید بگویم که چگونه بود .
پیپ گاسپارینی : مدل domino (آتشگاه کوچک که مخصوص توتون های معطر)
توتون : فوگی آلمان بلو یا آبی (کمی سنگین تر از فوگی وایت یا سفید)
حال می رسیم به نقد :
اولش کمی زبانم را سوزاند ( با توجه به اسموک سنگین من برای اولین تست)
اما در اسموک دوم و سوم من کمی خنکی را حس متوجه شدم ، کماکان اسموک را کمتر سنگین کشیدم . اسموک چهارم و ششم را باز سنگین کشیدم و متوجه شدم که کمی خنکی و تندی را باهم دارد و زبانم را کمتر از اولین اسموک سوزاند، و فیلتر هنوز کارایی لازم را دارد برای آخرین اسموک ( منظور از هوادهی فیلتر ) تا اینجای کار با اسموک سنگین و آتشین من خوب جواب داده است.
دومین تست اسموک آرام را فردا خواهم تست کرد و سپس قسمت دوم این مقاله را جمع خواهم کرد . تا دیداری دوباره بدرود
قسمت دوم فیلتر آلمانی دارای سنگ مرشام :
همراهان گرانقدر همانطور که میدانید امتیاز سنگ مرشام خنک کردن اسموک است، اما نه مانند هوای یخچال ( واضح عرض نمودم که اصولی تر به مسئله پی ببریم)
همان طور که میدانید فیلتر برای توتون آروماتیک (معطر) استفاده میشود و نه برای توتون های ساده (همانند لاتاکیا و ویرجینیای خالص) و دمای حرارت ناشی از سوختن توتون بالاتر از توتون های ساده می باشد (به علت افزودن اسانس های طبیعی در توتون های اروپایی نه آمریکایی مانند کاپیتان بلک که شیمیایی هست)
به حدود ۵۰۰ درجه سانتیگراد میرسد و این دما و دود توتون و صد البته شیره آن نیز مهار گردد با استفاده از فیلتر در گیچ استم پیپ این دماو شیره ی توتون به فیلتر شده و وارد دهان میشود حدود ۴۰۰ درجه سانتیگیراد میرسد و با فیلتر مرشام به حدود ۳۰۰ درجه سانتی گراد محدود میشود و زبان را بسیار کمتر می سوزاند .
در قسمت قبل که با اسموک قوی و طوفانی این فیلتر را آزمایش کردیم و سربلند پیروز شد، حال با اسموک ملایم قدم به آزمایش می گذاریم .
پیپ = گاسپارینی سری دومینو
توتون = لاکچری بللند پترسون
حال توتون را بار زده و آرام آرام پیپ را روشن کرده و اسموک آرامی را در پیش می گیریم، در درجه اول بعد از گذشت ۳۰ ثانیه در دهانم احساس خاصی از ترکیب هوای گرم و خنک را حس می کنم و برایم حس لذت بخشی بود و بعد حدود ۲ دقیقه همان حس و حال برایم ادامه داشت زیرا اسموک ملایمی داشتم و پیپ هم داغ نشده بود
و تا ۷ دقیقه بعد هم، همان حس خنکی یافت میشد. با توجه به کوچک بودن آتشگاه و ۱/۳ توتون غیر قابل استفاده ست، اسموکی جادویی را برایم رقم زد .
عذرخواهی مرا بابت زیاد بودم مطلب و دیر فرستادن مطلب ، صمیمانه شرمنده ام .
سپاس از استاد امیرحسین رحیمی زحماتی بیشمار که برای گسترش پیپ میکشند سپاسگذار هستم .
تا زمانی دیگر بدرود دوستان ...


امین امیرشهیدی

فیلتر شام

نسل جديد فيلتر های پيپ از جنس مرشام طبيعی اسموك خنك و مناسب

خريد : 09352200077

[email protected]

خواندن 4088 دفعه